Pielęgnacja

 

Nowe obuwie powinno zostać poddane gruntownej impregnacji już przed pierwszym użytkowaniem. W tym celu na każdy but należy nanieść 2 do 3 razy równomierną warstwe odpowiedniego produktu impregnującego. Warstwa ta nie powinna być pod żadnym pozorem nanoszona na mokro. Po wykonaniu tych czynności powinno się poczekać, aż skóra wchłonie impregnat. Należy bezwzględnie ustrzec się polerowania wilgotnych jeszcze butów czy nadmiernego spryskiwania.

Wskutek mechanicznego obciążenia obuwia podczas chodzenia, ale również wskutek wpływów atmosferycznych, długotrwałe działanie każdego impregnatu zostaje zredukowane. W tym celu należy  w zależności od częstotliwości noszenia i obciążenia regularnie wyrównywać ubytki przez ponowne spryskiwanie obuwia środkami do pielęgnacji obuwia. Aby skóra gubiąca substancje tłuszczowe nie stawała się twarda i łamliwa, do pielęgnacji konieczne są woski i oleje. Są one składnikami większości produktów pielęgnacyjnych przez nas oferowanych. Mając na uwadze odświeżenie kolorów woski i oleje łączone są z odpowiednimi barwnikami bezpiecznymi dla materiałów wykorzystanych do produkcji obuwia.

Czyszczenie skóry przebiega w zależności od jej rodzaju. Impregnację należy odświeżyć po każdym czyszczeniu na wilgotno i mokro.

Referencje

Riccardo nieustannie dąży do zaspokajania nawet najbardziej wymagających klientów. Czego efektem są wyróżnienia i nagrody jakie firma do tej pory otrzymała.

CZYTAJ WIĘCEJ
49